داکت duct 03
25 آبان 1395 تجهیزات تخصصی شبکه بدون دیدگاه

داکت:

داکت یا کانال یک محفظه ی پلاستیکی درب دار است که برای انتقال کابل های مختلف و محافظت از آنها استفاده می شود و این امکان را به ما می دهد که بدون تخریب دیوار به منظور عبور کابل ها بصورت توکار، یک ساختار روکار ولی منظم داشته باشیم. از آنجا که داکت ها معمولاً ضد آب نیستند معمولاً در مکان های مسقف استفاده می شوند.

انواع داکت:

داکت ساده:

داکت های ساده می توانند در ساختمان های اداری، مسکونی، تجاری استفاده شوند و می توانند به صورت پشت ساده و یا چسب دار باشند که نصب آنها راحت تر انجام می شود و سیم و کابل ها در داخل آن قرار داده می شوند.

 داکت duct 03

داکت شیاردار:

تفاوت این داکت ها با داکت های ساده در این است که روی بدنه ی آنها شیارهایی وجود دارد. از این داکت ها معمولاً در تابلوهای برق فشار قوی و فشار ضعیف برای قرارگیری سیم و کابل ها استفاده می شود.

 داکت duct 06

داکت کف خواب:

این داکت ها روی زمین نصب می شود و با داشتن پارتیشن های داخلی برای عبور کابل و سیم مختلف استفاده می شود و در سایزهای مختلف استفاده می شود.

داکت duct 02

داکت قرنیزی: این نوع داکت ظاهری شبیه به قرنیز دارد با این تفاوت که در بدنه داخلی آن امکان عبور انواع سیم ها و کابل ها وجود دارد و وظیفه دارند که این تجهیزات را نظم ببخشند و در عین حال سبب ایجاد زیبایی دکوراسیون فضای مورد نظر شما گردد.

 داکت duct 07

داکت های پارتیشن دار:

در این نوع از داکت ها یک دیواره تعبیه شده است که داکت را به دو بخش مجزا تقسیم می کند که می توان در هر کدام از این بخش ها کابل های مجزایی عبور داد. به عنوان مثال می توانیم در یک بخش کابل های شبکه را عبور دهیم و در بخش دیگر سیم یا کابل برق را عبور دهیم تا با یکدیگر تداخل نداشته باشند.

داکت duct 05

سایزهای استاندارد داکت ها بصورت زیر است:

داکت

مطالعه بیشتر دوره های تخصصی در آموزشگاه هیواشبکه

سایت علمی آموزشی هیواشبکه

سایت طراحی و بهینه سازی سایت هیواشبکه

هیواشبکه

ما در مجموعه هیواشبکه شامل :
شرکت فنی و مهندسی هیوانوآوران داده گستر : مجری طراحی ، پیاده سازی ، پشتیبانی پروژه های شبکه و امنیت در استان گیلان – رشت و شهرها و استانهای همجوار
آموزشگاه تخصصی هیواشبکه : برگزار کننده دوره های تخصصی شبکه و امنیت ، پیکربندی سرور HP ، مجازی سازی ، MCSA 2016 ، نتورک و … به صورت حضوری با مجوز از سازمان فنی و حرفه ای و آموزش کارکنان دولت در رشت ، استان گیلان و به صورت مجازی در سراسر کشور
در خدمت شما عزیزان هستیم.