20 شهریور 1392 کارگاهای تخصصی شبکه و وب بدون دیدگاه

کارگاه پیکربندی و راه اندازی DHCP

کارگاه پیکربندی و راه اندازی DHCP : DHCP یا (Dynamic Host Configuration Protocol) یکی از سرویسهای بسیار مهم و پرکاربرد سیستم عاملهای مایکروسافت است.

در سازمان ها و ادارات در مقیاس کوچک پروسه ی اعطای IP Address به کلاینتها به صورت static انجام می شود و البته در این روش اعطایAddressIP امکان خطا و اشتباه بیشتری وجود دارد. ولی ایا در سازمان های در مقیاس بزرگتر هم می توان تک به تک به صورت دستی برای تمام کلاینت ها تنظیمات TCP/IP را انجام داد؟ آیا زمان به ما این اجازه را می دهد؟

بااستفاده از یک سرویس دهنده DHCP که تنظیمات پیکر بندی را به صورت اتوماتیک اختصاص می دهد.

کاربران و مدیران می توانند تنظیمات TCP/IP را از طریق این سرویس دریافت کنند. آدرس سرویس دهنده های DNS ، آدرس سرویس دهنده های WINS ،و سایر جنبه های TCP/IP از طریق DHCP نیز انجام پذیر است.

DHCP مانند یک administrator پروسه اعطای IP Address   را به راحتی انجام می دهد. بدون اینکه به نیروی انسانی بیشتری احتیاج داشته باشیم و در وقت هم صرفه جویی می شود.

اهداف این دوره آموزشی:کارگاه اموزشی DHCP گروه اموزشی هیوا

راه اندازی و پیکربندی DHCP Serverو DHCP Client

همینطور تنظیماتی از قبیل:

 Scope: محدوده ای که IP Address اختصاص می دهد.

Reservation : که می توانیم با این روش یک IP Address را برای کلاینت خاص در نظر بگیریم تا دیگر ان IP به کلاینتی اختصاص داده نشود.  و فقط برای ان کلاینت خاص باشد.

  : Exclution آدرس  IP را که مد نظر داریم از scope خارج کنیم که به کلاینت های خاصی اختصاص دهیم.  نه به آنهایی که در خواست IP  به روش معمول می کنند .

Option: همراه با تنظیمات IP بتوانیم تنظیمات DNS و Defult Getway و … را برای کلاینت ها داشته باشیم.

 برای بخش مهم آموزشی بر روی همین لینک کلیک کنید

هیواشبکه

ما در مجموعه هیواشبکه شامل :
شرکت فنی و مهندسی هیوانوآوران داده گستر :
مجری طراحی ، پیاده سازی ، پشتیبانی پروژه های شبکه و امنیت در استان گیلان – رشت و شهرها و استانهای همجوار

آموزشگاه تخصصی هیواشبکه :
برگزار کننده دوره های تخصصی شبکه و امنیت ، پیکربندی سرور HP ، مجازی سازی . MCSA 2016 ، نتورک و … به صورت حضوری با مجوز از سازمان فنی و حرفه ای و آموزش کارکنان دولت در رشت ، استان گیلان و به صورت مجازی در سراسر کشور
در خدمت شما عزیزان هستیم.