کارگاه اموزشی wireless گروه اموزشی هیوا
15 مرداد 1392 کارگاهای تخصصی شبکه و وب بدون دیدگاه

کارگاه Wireless

کارگاه اموزشی wireless گروه اموزشی هیوا

کارگاه Wireless : یکی از تحولات شبکه در دهه اخیر استقبال گسترده از شبکه های wireless LAN است.یک تکنولوژی ارتباطی است که در ان از سیم و کابل خبری نیست. Wireless برای تبادل و جا به جایی اطلاعات و داده ها از امواج رادیویی استفاده می کند و برای اتصال رایانه ها و دستگاه های دیجیتال به یکدیگر کاربرد دارد و سرعت توسعه شبکه را چندین برابر کرده است. به وسیله این ویژگی می توان از اینترنت به صورت بیسیم بهره برد و استفاده از این ویژگی مزایای کاریردی زیادی را در سازمان ها و ادارات و حتی در منازل دربر دارد.

با استفاده از امکانات Wireless دیگر بدون محدودیت مکانی با استفاده از یک فضای تعریف شده می توانید از امکانات اینترنت به راحتی استفاده کنید.

از انجا که بدون معماری مناسب نمی توان یک شبکه را به بهره وری رساند مطالعه اصول اولیه و پایه ای شبکه بی سیم امری حائظ اهمیت است. برای بهره وری از این سیستم لازم است اطلاعات پایه ای را از ان بدانید.

 

مزایای شبکه بیسیم یا همان wireless که باعث درک شما از اهمیت این مبحث شود:

1:عدم نیاز به سیم کشی
2:نصب سریع و اسان در زمانی کوتاه
3
:شبکه های کابلی در مقیاس های بزرگ قابل اجرا نیست برای مثال نمی توان مسافت شهر رشت تا شهر لاهیجان را با کابل شبکه کرد اما با این تکنولوژی این امر به راحتی میسر می شود.
4
:هزینه ای بسیار مناسبتر از استفاده از کابل و صرفه جویی

 

اما در این کارگاه با مفاهیم زیر آشنا خواهید شد:

  –     مفاهیم اصلی و پایه در مورد شبکه های Wireless

  –      راه اندازی شبکه وایرلس خانگی ( ad-hoc) و  Infrastructure

  –      آشنایی مختصر با متدهای رمزگذاری در وایرلس

  –      راه اندازی Access Point و تنظیمات مختلف آن

  –      اشتراک گذاری فایل از طریق وایرلس

  –      تست شبکه ی وایرلس از لحاظ سرعت و امنیت

 برای بخش مهم آموزشی بر روی همین لینک کلیک کنید

هیواشبکه

ما در مجموعه هیواشبکه شامل :
شرکت فنی و مهندسی هیوانوآوران داده گستر : مجری طراحی ، پیاده سازی ، پشتیبانی پروژه های شبکه و امنیت در استان گیلان – رشت و شهرها و استانهای همجوار
آموزشگاه تخصصی هیواشبکه : برگزار کننده دوره های تخصصی شبکه و امنیت ، پیکربندی سرور HP ، مجازی سازی ، MCSA 2016 ، نتورک . به صورت حضوری با مجوز از سازمان فنی و حرفه ای و آموزش کارکنان دولت در رشت ، استان گیلان و به صورت مجازی در سراسر کشور
در خدمت شما عزیزان هستیم.