5 فروردین 1395 اطلاعیه و اخبار بدون دیدگاه

کمپ های ویژه و تخصصی شبکه در هیوا شبکه
یک پکیج خیلی خیلی ویژه

لیست زیر شامل کمپ های تخصصی شبکه است که درقالب کمپ 7 روزه سال 96 در هیوا شبکه برگزار خواهد شد .

ردیفعنوانزمان
1کیج ویژه شماره 1خرداد 96
2پکیج ویژه شماره 2شهریور 96
3پکیج ویژه شماره 3آذر 96
44 پکیج ویژه شماره 4دی 96
–      کارگاهها به صورت حضوری  برگزار می گردد .

–        قیمت های درج شده در مقابل دوره ها بدون در نظر گرفتن تخفیف می باشد .

–        شهریه دوره ها را می توانید به صورت قسطی با ارائه چک پرداخت کنید .

–        دانشجویانی که در هیوا شبکه دوره گذرانده اند مشمول 10 درصد تخفیف خواهند شد .

–        در صورتی که شما تصمیم به ثبت نام گروهی داشته باشید به تمامی اعضای گروه 10 درصد تخفیف برای ثبت نام در نظر گرفته خواهد شد .

–        بعد از اتمام تمامی کمپ ها و کارگاهها آزمون برگزار می شود ، آزمونها به صورت عملی – تستی و تسلط بر مفاهیم می باشد .

–        در تمامی کارگاهها جزوه ، ویدئوی آموزشی ، سناریوها داده می شود .

–        روزهای برگزاری کمپ : از شنبه تا جمعه می باشد . از ساعت 9 الی 21

–        علاقمندان می توانند کارگاه مد نظر خود را انتخاب کنند.

–        ترتیب کارگاهها بر اساس برنامه ریزی میباشد و به کسانی که در تمامی کارگاهها شرکت کنند 20 درصد تخفیف تعلق می گیرد .

–        این پکیج خیلی خیلی ویژه است.

ردیفعنوان دوره شهریه (ریال)
1کارگاه عمومی شبکه1,200,000
2راه اندازی سرور HP Advanced12,000,000
3مجازی سازی (ESXi)2,700,000
4راه اندازی شبکه دومین + راه اندازی DNS20122,200,000
5راه اندازی DHCP server 2012750,000
6راه اندازی Routing and remoteaccess service 2012750,000
7راه اندازی File server1,000,000
8راه اندازی FTP server850,000
9ارتقا ویندوز سرور 2008 به 20121,850,000
10راه اندازی سرویس WDS1,750,000
11آشنایی با نرم افزارهای VOIP و کانفیگ Elastix1,250,000
12آشنایی با نرم افزارهای اکانتینگ و کانفیگ Kerio1,250,000
13استاندارسازی اتاق سرور2,250,000

 

کارگاههای مهم و پایه

کارگاه عمومی شبکه

کمپ عمومی شبکه

کارگاه عمومی شبکه با این هدف طراحی شد که در یک workshop چند ساعته کلیدی ترین نکات راه اندازی یک شبکه تشریح و پیاده سازی گردد.

مباحثی مانند :

طراحی فیزیکی یک شبکه با استفاده از نرم افزار های رایج مانند visio ، packet tracer   و …

نکات کلیدی در خصوص استانداردهایی که برای طراحی هر شبکه ای ملزم به رعایت آن هستیم

معرفی انواع توپولوژی های شبکه

معرفی انواع device  های شبکه

بررسی مفاهیم منطقی شبکه

مبحث ip ها

بحث اینترنت کلاینت های شبکه و به اشتراک گذاری منابع

در این کارگاه به صورت کامل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک کنید

راه اندازی سرور  HP

دوره پیکربندی سرور HP در کمپ های تخصصی هیوا شبکه

در این کارگاه آموزشی با انواع سرور های HP  پرکاربرد در اتاق سرور ادارات و سازمانها و همچنین دیتا سنتر ها آشنا می شوید ، تفاوتها و کاربرد هر سرور را به طور کامل آموزش خواهید دید .

در ادامه اسمبل کردن یک سرور HP و تست قطعات و نحوه ی اتصال هر قطعه به مادر برد ، تعویض رم ، فن ، هارد و … به طور کامل و به صورت عملی گفته می شود.

با ILO  آشنا می شوید ، اینکه چگونه تنها با وصل کردن برق سرور بتوانید از راه دور ، سرور را روشن ، خاموش ، ریست و … کنید و با بخش های مختلف این قابلیت در سرور HP  آشنا خواهید شد .

با RAID  کردن هارد ، انواع RAID ، تفاوت ، مزیت و معایب هر کدام آشنا خواهید و به صورت عملی به پیکربندی آن در جدید ترین مدل سرور HP  می پردازید .

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک کنید

مجازی سازی

مجازی سازی با esxi 6 در کمپ های تخصصی هیوا شبکه

مفهوم مجازی سازی سرورها چندین سال است که مطرح شده است، اما مدت کوتاهی است که از آن استفاده می شود. ایده اولیه مجازی سازی سرورها این است که چندین سرور را می توان روی یک سیستم داشت.در بسیاری از موارد معمولا از درصدی کمی از ظرفیت و توان سخت افزاری سرورها استفاده می شود. به ویژه در سرورهای جدیدتر که به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت آپگرید سخت افزاری بالایی داشته باشند. مجازی سازی به ما اجازه می دهد چندین سیستم عامل را روی یک سیستم (سخت افزار) نصب کنیم و از توان سیستم بهره لازم را ببریم در دنیای شبکه و مجازی سازی برنامه های متعددی بدین منظور وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک کنید

 طراحی اتاق سرور استاندارد

 طراحی اتاق سرور استاندارد در کمپ های تخصصی هیوا شبکه

یک اتاق سرور استاندارد، مکانی امن در جهت متمرکز کردن سرورهای شبکه و استفاده از منابع به اشتراک گذاشته شده ، از عوامل مهم و تاثیرگذار پیشبرد کاری یک سازمان می باشند لذا در این راستا اتاق سرور ایجاد شده و مورد بهره برداری قرار می گیرد . اهداف اصلی در پیاده سازی اتاق سرور عبارتند از مقاومت سازه،ایمنی نفوذپذیری و اطمینان از صحت داده ها.

دراین کارگاه مواردی که در طراحی و پیاده سازی اتاق سرور استاندارد مبتنی بر استاندارد مدیریت امنیت اطلاعات مدنظر می باشد

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک کنید

سرویسهای مهم و پرکاربرد اتاق سرور

در شبکه های Workgroup کاربر هر سیستم مدیر و صاحب اختیار خودش هست و می تواند برای منابع خود تصمیم بگیرد. می تواند تصمیم بگیرد که منابعش را Share کند یا نه. نرم افزار نصب کند یا پاک کند. هر زمان که دوست داشت وارد سیستم شود و با آن کار کند. پسورد نداشته باشد. این حالت از شبکه برای زمانی مناسب است که واقعا کاربر هر سیستم، صاحب آن نیز باشد. اما در شرکت ها و سازمان های بزرگ که مالکیت سیستم ها را دارند و کارمندان تنها امانتدار و کاربر آن سیستم ها هستند و نه مالک آن، نوع شبکه دیگر نباید Workgroup باشد بلکه باید از نوع Domain باشد. تحت Domain بودن سیستم ها باعث ایجاد مدیریت متمرکز و جلوگیری از بی نظمی در شبکه می شود و اختیارات نامحدود کاربر از او گرفته می شود. در این کارگاه یاد می گیرید که شبکه تحت Domain چگونه راه اندازی می شود و به چه نکاتی در آن باید توجه کرد.

اساسی ترین پیکربندی منطقی که برای برقرار ارتباط در شبکه لازم است، پیکربندی تنظیمات IP در هر سیستم است. پیکربندی تنظیمات می تواند به صورت دستی و یا به صورت خودکار انجام شود. در زمان هایی که تعداد سیستم ها در شبکه زیاد باشد و یا تعداد کلاینت هایی که در شبکه وجود دارند متغیر باشد و یا در پیکربندی IP تغییرات داشته باشیم به کارگیری سرویس DHCP ضروری است. در این کارگاه انواع DHCP ها، نحوه نصب و راه اندازی و پیکربندی آن را خواهید آموخت.

زمانی 2 سیستم در شبکه می توانند با هم ارتباط برقرار کنند که علاوه بر ارتباط فیزیکی، از لحاظ منطقی نیز با هم در یک شبکه یا رنج باشند. اگر 2 کامپیوتر از نظر منطقی باهم در یک رنج نباشند، بنابراین نمی توانند با هم ارتباط داشته باشند مگر اینکه در بین آن ها Router وجود داشته باشد. در این کارگاه با سرویس Routing and Remote Access Service آشنا می شوید و یاد می گیرید چگونه با استفاده از این سرویس، ویندوز سرور را به یک Router تبدیل کنید. همچنین با راه اندازی VPN سرور برای اتصال کلاینت ها از راه دور به سازمان آشنا خواهید شد.

مدیریت منابع Share شده در سازمان یکی از مهمترین و ضروری ترین کارهاست و هر چه سازمان بزرگتر باشد، اهمیت این موضوع بیشتر هم می شود. Share کردن از مواردی است که به Permission بالا نیاز دارد. بنابراین اگر به کاربری این Permission را بدهیم، Permission های دیگری نیز به دست خواهد آورد که می تواند برای سازمان دردسر ساز باشد. اگر Permission بالا ندهیم آن وقت مجبوریم خودمان ( به عنوان مدیر) برای کاربران Share کردن را در سیستمشان انجام دهیم. با راه اندازی File Server می توانیم به طور چشمگیری این دردسرها را کم کنیم و به منابع Share شده، سر و سامان و نظم دهیم. در این کارگاه شما با راه اندازی و پیکربندی File Server و انواع آن آشنا خواهید شد.

با روی کار آمدن شبکه های اجتماعی به ویژه تلگرام، اشتراک گذاری فایل کار بسیار آسانی شده شده است. کافی است بر روی مخاطب خود کلیک کنید و فایل مورد نظرتان را در نرم افزار Drag &Drop کنید و Enter بزنید. همین مساله باعث شده تا بسیاری از سازمان ها برای تبادل فایل ها، اسناد و نامه های سازمانی به سایر شعبه ها و سازمان ها، از این برنامه ها استفاده کنند. نادرستی و ریسک بالای این کار نیاز به توضیح ندارد. بنابراین آنچه که بدیهی ست این است که سازمان به سرویس ارسال و دریافت فایل ( که رابط کاربری ساده ای هم داشته باشد ) نیاز دارد. در این کارگاه شما یاد می گیرید چگونه سرویس FTP را نصب و پیکربندی کنید و به سادگی به تبادل

سالها ،سازمانها و ادارات سرویس های خود را بر روی ویندوز سور 2008 راه اندازی کرده اند و با گذر از این سرور و با روی کار آمدن ویندوز سرور 2012 و قابلیت های کارای آن یکی از دغدغه های کارشناسان و مدیران فناوری حفظ سرویس ها با توجه اطلاعات مهمی که در آن وجود دارد می باشد بنابراین ارتقا سیستم عامل 2008 به 2012 به عنوان یکی از مهم ترین چالش ها در این کارگاه مورد بررسی قرار می گیرد .
اینکه هر سرویس قبل از ارتقا نیازمند چه تغییرات و تحولاتی هستند !!
آیا برای ارتقا ویندوز سروری که دارای رول اکتیو دیرکتوری هست به سادگی می توان سیستم عامل را به 2012 ارتقا داد ؟

در سازمانها و ادارات تعداد سیستم هایی که کاربران مورد استفاده قرار می دهند زیاد است ، بنابراین در صورت خرابی هر سیستم زمان زیادی از کارشناس سازمان صرف نصب و نگهداری سیستم عامل ها کاربران میشود
برای ایجاد شرایطی مناسب برای صرفه جویی در زمان و هزینه می توان با ساخت ویندوز های سفارشی برای واحد های مختلف سازمانی و قرار دادن آن در سروری که بر روی آن سرویس WDS نصب شده میتوان به راحتی و با صرفه جویی مناسبی در زمان به این امور رسیدگی نمود .

اگر از کاربران Skype، Viber، Yahoo Messenger بوده اید و از تماس های صوتی یا تصویری استفاده کرده اید، در واقع شما از تکنولوژی VoIP استفاده کرده اید. نکته ای که در تماس های صوتی و تصویری این برنامه ها و برنامه های مشابه وجود دارد این است که شما هزینه اضافی ای بابت برقرار تماس صوتی و تصویری نمی پردازید. تنها هزینه، هزینه اینترنت است. همچنین ارسال پیام نیز تقریبا رایگان است. علاوه بر تمام این ها می توانید از سرویس ازسال فایل نیز بهره مند شوید. بنابراین تکنولوژی VoIP علاوه بر هزینه سرویس بسیار پایین تر نسبت به شبکه مخابرات، سرویس های متنوع تری را در اختیار ما می گذارد. اما Application هایی مانند Viber، Yahoo messenger و برنامه های مشابه، کاربردی عمومی دارند و نه از نظر امنیتی و نه از نظر سطح کاری، مناسب سازمان نیستند. اما می توانیم با استفاده از سرور ها و تجهیزات مناسب، تکنولوژی VoIP را به صورت اختصاصی در سازمان خود به خدمت بگیریم و از سرویس های گوناگون آن بهره مند شویم. در این کارگاه با Elastix که بعنوان سرور VoIP نقش ایفا می کند آشنا خواهید شد.

یک از مهمترین مواردی که باید در شبکه مدیریت شود، اینترنت است. در مدیریت اینترنت این موارد مورد توجه است:

  • کاربران مجاز و غیر مجاز برای دسترسی به اینترنت
  • زمان های مجاز استفاده از اینترنت
  • سهمیه بندی ترافیک
  • سهمیه بندی سرعت
  • فیلترینگ سایت
  • فیلترینگ بر اساس محتوا
  • مدیریت چندین خط اینترنت و ادغام کردن آن ها
  • مانیتورینگ کاربران ز لحاظ میزان مصرف، آنلاین بودن، وب سایت های بازدید شده

برنامه ها و سرویس های مختلفی وجود دارد که می توان از آن ها برای مدیریت اینترنت استفاده کرد که در این کارگاه با آن ها آشنا خواهید شد و به طور خواص با نصب و پیکربندی سرویس اکانتینگ Kerio آشنا خواهید شد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید به سایت ما مراجعه یا با ما تماس حاصل فرمایید.

شمارههای تماس: 33241269_33260041

همراه : 09114545193

آدرس ایمیل: edu@hiva-network.com

                                       twitter.com/hivanetwork           googleplus           linkedin            instagram           telegram