کارگاه Hyper-v گروه اموزشی هیوا
15 مرداد 1392 کارگاه های تخصصی هیوا بدون دیدگاه

 کارگاه Virtualization (Hyper-V)

کارگاه Hyper-v گروه اموزشی هیوا

 Hyper-V یکی دیگر از محصولات منحصر به فرد مایکروسافت است که از آن برای فناوری مجازی سازی یا همان Virtualization  استفاده می شود. به کمک Hyper-V می توانیم چندین سیستم عامل متفاوت یا چندین سرور با کاربرد های مستقل از هم بطور همزمان بر روی یک سرور سخت افزاری به اجرا درآوریم.

 تکنولوژی مجازی‌سازی Hyper-V با ویندوز سرور 2008 عرضه شدو فقط ویندوزهای سرور ۲۰۰۸ نسخه ۶۴ بیتی از Hyper-V  پشتیبانی می کنند اما  Hyper-V از هر دو سیستم ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی پشتیبانی می کند؛ به عبارت دیگر سرویس Hyper-V تنها بر روی ویندوز سرور 2008 نسخه 64بیتی راه اندازی می شود ولی شما می توانید در Hyper-V هر سیستم عامل 32 بیتی یا 64 بیتی ای را نصب کنید.
حال ما در این کارگاه آموزشی قصد داریم این فناوری که بسیار در سازمان‌ها و شرکت‌ها مورد استقبال قرار گرفت است را به شما معرفی کنیم چرا که یکی از بهترین راهکارهای اقتصادی بسیار خوب برای کاهش هزینه‌ها بوده و عدم وابستگی به سخت‌افزار ، همراه با افزایش کارائی در مراکز داده و محیط‌های IT به همراه آورده است.

  زمانی که چندین سیستم عامل روی Hyper-V نصب شود و شروع به سرویس دهی کند زمانی است که سخت افزار و مشکلات احتمالی سخت افزاری اهمیت بیشتری پیدا می کند

 

 در کارگاه آموزشی Hyper-V خواهید آموخت:

 پیش نیازهای نصب Hyper-V و نصب Hyper-V

 آموزش ساخت ماشین مجازی

  آموزش ایجاد و استفاده از دیسک های مجازی

  آموزش استفاده از Windows Deployment Services (WDS) برای Deploy نمودن Virtual Machine ها

 آموزش قابل حمل نمودن ماشین های مجازی

 برقرار کردن امکان دسترسی دیگران به Hyper-V

 آموزش ساخت یک فضای Active Directory به منظور تست، در Hyper-V

 آشنایی با Upgrade های صورت گرفته در  Server 2008 R2

 آشنایی با ویژگی ها، ابزارها و توسعه های صورت گرفته درونHyper-V  در  Windows Server 2008 R2