کارگاه اموزشی web server گروه اموزشی هیوا
15 مرداد 1392 کارگاه های تخصصی هیوا بدون دیدگاه

  کارگاه Web Server

 کارگاه اموزشی web server گروه اموزشی هیوا

سرویس IIS  که مخفف Internet Information Services می باشد وب سرور است که توسط شرکت Microsoft عرضه شده و یک سرور برای کنترل کردن محتویات و دسترسی به سایت استفاده می شود.

 Web Server یا سرویس دهنده وب نرم افزاری است که روی کامپیوتر نصب میشود و از پروتکل های لایه کاربرد در پروتکل TCP/IP جهت ارسال و دریافت اطلاعات استفاده میکند.

Web Serverمانند سرور Mail برای پست الکترونیکی، سرور FTP برای استفاده از پورت ۲۱ و دریافت و انتقال فایل و سرور http برای دریافت و مشاهده صفحات وب که بطور معمول منظور از وب سرور، همان سرویس دهنده یا سرور http است که برای دریافت و ارسال اطلاعات استفاده میکند.

تا به حال به این مساله فکر کرده اید که وقتی آدرسی را در مرورگر خود می نویسید چه اتفاقاتی می افتد که منجر به نمایش یک سری متون و تصاویر می شود ؟
ابتدا این تقاضا به یک کامپیوتری که سرویس دهنده ی وب (WebServer) نام دارد ارسال می شود و سرویس دهنده ی وب تقاضایی که از مرورگر آمده رامی خواند و سپس صفحه مربوطه را درسرویس دهنده پیدامی کند و صفحه ی وب یافته شده را از طریق شبکه به مرورگر درخواست کننده می فرستد.

 IIS برای ایجاد،مدیریت ،و هاستینگ وب سایتها مورد استفاده قرار می گیرد.

اهداف این کارگاه آموزشی:

شما با پیکربندی و ساختار Web Server و همینطور تنظیمات آن اشنا خواهید شد و می آموزید که چطور در دنیایWeb  از آن استفاده کنید.