70-642
14 مرداد 1393 MCITP / network infrasructure بدون دیدگاه

دوره 642-70

نام کامل دوره: Configuring Windows Server 2008 Network Infrastructure70 642

دوره Infrastructure ، را می توان به عنوان سومین دوره Mcitp معرفی کرد که بهتر است در ابتدا با دوره windows 7 شروع کرده و در ادامه با خود windows server 2008R2 آشنا شده و سپس شروع به مطالعه دوره Windows Server 2008R2 Infrastructure کرده،  دوره Infrastructure یکی از مهمترین و در عین حال پرکاربردترین دوره ها می باشد که دانش پژوهان نیاز است این دوره که مربوط به زیرساخت شبکه می باشد را به صورت کامل و کاربردی فراگرفته اید.

در این دوره شما با مباحث IP Address و subnetting آشنا می شوید.

در ادامه با مباحث مربوط به NAT آشنا خواهید شد،می توان گفت سرویسی است که بیشتر برای تبدیل ip های private در یک شبکه و تبدیل آن ها به IP های Public برای استفاده از اینترنت مورد نیاز می باشد.

در ادامه با سرویس NAP آشنا خواهید شد می توان گفت که NAP یک سروری است که وظیفه اش بررسی سلامت client ها می باشد و اگر client ها مشکلی ندارند بتوانند وارد سیستم شوند.

 NAP برای کنترل دسترسی کامپیوتر های client به منابع شبکهبر اساس انطباق آن ها با policy های حاکم بر شبکه می باشد.

 یکی دیگر از مباحثی که در این دوره آشنا خواهید شد VPN می باشد که به معنای شبکه خصوصی مجازی می باشد که از شبکه عمومی، اینترنت به عنوان کانال ارتباطی برای ایجاد ارتباط استفاده می کند.

  از اهم مباحث این دوره می توان به مباحث DNS، DHCP اشاره کرد که بسیار پرکاربرد می باشند و سرویس های هستند که مدیر شبکه بسیار با این دو سرویس در شبکه سروکار دارد و نیاز یک متخصص شبکه می باشد که این دوره را سرویس را به صورت حرفه ای فرا گرفته و تخصص خود را در این مباحث به حد اعلا رساند.

{tab پیشنیاز این دوره}

دوره  Configuring Windows Server 2008 Active Directory

{tab سرفصل ها}

Module 1: Understanding and Configuring IP
Module 2: Configuring Name Resolution
Module 3: Configuring a DNS Zone Infrastructure
Module 4: Creating a DHCP Infrastructure
Module 5: Configuring IP Routing
Module 6: Protecting Network Traffic with IPSec
Module 7: Connecting to Networks
Module 8: Configuring Windows Firewall and Network Access Protection
Module 9: Managing Software Updates
Module 10: Monitoring Computers
Module 11: Managing Files
Module 12: Managing Printers

{tab زمان بندی}

طول مدت این دوره 1.5 تا 2 ماه می باشد.

هفته ای 2 جلسه ی 2 ساعته

{tab دانلود کتاب}

برای دانلود کتاب Configuring Windows Server 2008 Network Infrastructure با کد آزمون 642-70 بر روی تصویر زیر کلیک کنید.70 642

{tab آزمون بین المللی}

برای آگاهی از هزینه و زمان بندی آزمون بین المللی دوره Configuring Windows Server 2008 Network Infrastructure با کد آزمون 642-70 به لینک زیر از سایت مایکروسافت سر بزنید.

http://www.microsoft.com/learning/en-us/exam-70-642.aspx

نمونه سوالات آزمون بین المللی 642-70:

جهت دانلود و استفاده از نمونه سوالات در نظر گرفته برای این دوره آموزشی می توانید  روی لینک زیر کلیک نمایید،  با دانلود و مطالعه نمونه سوالات و نحوه برگزاری امتحان بین المللی این دوره آشنا خواهید گشت و  می توانید نقاط ضعف خود را تشخیص دهید و آن ها را تقویت نمایید.

لینک دانلود

{/tabs}