Plop USB Boot Manager 00
16 آبان 1394 آموزش های کاربردی بدون دیدگاه

آموزش بوت کردن از USB (حتی اگر MotherBoard ساپورت نکند!)

سلام به همه شما همراهان همیشگی هیوا

امروز می خواهیم روشی را به شما آموزش دهیم که بتوانید در هر کامپیوتری با هر مادربوردی که USB به آن وصل می شود، با USB بوت کنید، حتی اگر در Bios، امکان بوت کردن از USB وجود نداشته باشد! با استفاده از همین آموزش می توانید در نرم افزار های مجازی سازی مانند VMware Workstation و VirtualBox هم با USB بوت کنید.

در این ترفند چه کارهایی انجام می دهیم؟

در این روش از یک برنامه کم حجم و رایگانی به نام Plop Boot Manager استفاده می کنیم. این برنامه این امکان را برای ما فراهم می کند تا بتوانیم از USB بوت کنیم. این برنامه را بر روی CD رایت می کنیم و از طریق CD با آن بوت می کنیم. پس از این که با Plop Boot Manager بوت کردیم، از این به بعد مدیریت بوت سیستم در اختیار این برنامه است و این برنامه امکان بوت از طریق USB را به ما می دهد.

شروع کار

1 – ابتدا برنامه Plop Boot Manager را از یکی از لینک های زیر دانلود کنید. حجم این فایل 2.7 MB است.

دانلود Plop Boot Manager از سایت اصلی

2 – پس از اینکه این فایل را دانلود و Extract کنید، فایل های زیادی را در آن خواهید دید. آنچه که مورد نیاز ماست فایل plpbt.isoاست. تصویر زیر محتویات فایل دانلودی را نشان می دهد.

Plop USB Boot Manager 01

باید محتویات درون فایل plpbt.isoرا بر روی CD رایت کنیم. در صورتی که بخواهیم از آن در مجازی ساز های VMware و VirtualBox استفاده کنیم همین فایل ISO کافیست و نیازی به رایت کردن نیست.

3 – سپس کامپیوتر مورد نظر را با این CD بوت کنید.

Plop USB Boot Manager 02

4 – اگر USB را تا الان به کامپیوتر وصل نکردید، وصل کنید. پس از این که USB متصل شد، از منویی که در تصویر بالا می بینید، USB را انتخاب کنید و سپس Enter بزنید تا با USB بوت شود.

Plop USB Boot Manager 03

به این نکته توجه کنید که حتما باید USB ای که با آن بوت می کنید، Bootable شده باشد، در غیر اینصورت عملیات بوت کردن با USB موفقیت آمیز نخواهد بود!

خب، به پایان این آموزش رسیدیم. امیدواریم که این آموزش برای شما مفید باشد. در صورتی که دوست دارید از پدیدآوردنده برنامه Plop Boot Manager آقای Elamr Hanlhofer حمایت کنید، می توانید به وب سایت او به آدرس https://www.plop.at سر بزنید و مبلغی را Donate کنید.

با سپاس از همراهی شما

هیوا شبکه

دانلود رایگان PDF آموزش بوت کردن از USB (حتی اگر MotherBoard ساپورت نکند!)

                                                     twitter      googleplus       linkedin       Instagram       Telegram