کارگاه اموزشی clustering & NLB گروه اموزشی هیوا
17 مرداد 1392 کارگاهای تخصصی شبکه و وب بدون دیدگاه

راه اندازی و پیکربندی Clustering & NLB :

راه اندازی و پیکربندی Clustering & NLB : کلاسترینگ به گروهی از سرورها  گفته می شود که سرویسی  مشخص را اجرا میکنند. نتیجه ی آن احتمال خطای کمتر و سرعت Load بالاتر برنامه هاست. سرویس کلاسترینگ بیشتر برای سازمان و شرکت هایی به کار می رود که برنامه ی آنها تحت هر شرایطی باید اجرا شود و در حالت اجرا باقی بماند حتی زمانی که یکی از سرورها از سرویس دهی خارج شده باشد.

این فناوری با متعادل نمودن بارترافیکی، یکی از عوامل پایه در تبادل اطلاعات در فضای مجازی امروزی است. اما در دنیای امروز به این ویژگی کمتر توجه شده است. و برای اکثر کارشناسان و افراد ناشناخته می باشد و متاسفانه در بیشتر مواقع به عنوان یک اصل در مهندسی شبکه در نظر گرفته نمی شود.

کارگاه اموزشی clustering & NLB گروه اموزشی هیوا

مزایا و امکانات راه اندازی و پیکربندی Clustering & NLB

برای بهره مندی از امکانات ومزایای این تکنولوژی، متخصصان شبکه و IT باید از تمامی مفاهیم آن آگاهی داشته باشند. در این کارگاه به چگونه اینکه چطور در شرایطی که فشار بار بسیار زیادی سرور را تهدید می کند. جلوی از کار افتادن سرور را بگیریم تا سرور بتواند به سرویس دهی ادامه دهد پرداخته خواهد شد. و یا چطور می توان چندین سرور را که یک سرویس را ارایه می دهند به یک سرور واحد از دید کاربر تبدیل کرد؟

شرکت های بزرگی همچون گوگل، یاهو، مایکروسافت و خیلی از شرکتهای دیگر از کلاسترینگ برای ثبات و دوام سرورهای خودشون و سرویس دهی به کاربران استفاده می کنند.

ما در این کارگاه قصد داریم شما را با مفاهیم و کارایی این فناوری آشنا کنیم.

اهداف این کارگاه آموزشی:

پیاده سازی و راه اندازی فناوری  Clustering & NLB

بررسی تنظیمات Clustering & NLB

آشنایی با مفاهیم Load balancing  و Fault tolerance

معرفی Network Load Balancing

بررسی قابلیت های NLB

 برای بخش مهم آموزشی بر روی همین لینک کلیک کنید

هیواشبکه

ما در مجموعه هیواشبکه شامل :
شرکت فنی و مهندسی هیوانوآوران داده گستر : مجری طراحی ، پیاده سازی ، پشتیبانی پروژه های شبکه و امنیت در استان گیلان – رشت و شهرها و استانهای همجوار
آموزشگاه تخصصی هیواشبکه : برگزار کننده دوره های تخصصی شبکه و امنیت ، پیکربندی سرور HP ، مجازی سازی ، MCSA 2016 ، نتورک و … به صورت حضوری با مجوز از سازمان فنی و حرفه ای و آموزش کارکنان دولت در رشت ، استان گیلان و به صورت مجازی در سراسر کشور
در خدمت شما عزیزان هستیم.