کارگاه اموزشی clustering & NLB گروه اموزشی هیوا
17 مرداد 1392 کارگاه های تخصصی هیوا بدون دیدگاه

 

  کارگاه Clustering & NLB

 

کارگاه اموزشی clustering & NLB گروه اموزشی هیوا

 

کلاسترینگ به گروهی از سرورها شامل یک یا بیشتر از یک سرور گفته می شود که سرویسی  مشخص را اجرا میکنند که نتیجه ی آن احتمال خطای کمتر و سرعت Load بالاتر برنامه هاست. سرویس کلاسترینگ بیشتر برای سازمان و شرکت هایی به کار می رود که برنامه ی آنها تحت هر شرایطی باید اجرا شود و در حالت اجرا باقی بماند حتی زمانی که یکی از سرورها از سرویس خارج شده باشد باقی سرورها بلافاصه شروع به کار خواهند کرد.

این فناوری با متعادل نمودن بارترافیکی، یکی از عوامل پایه در تبادل اطلاعات در فضای مجازی امروزی است. اما در دنیای امروز به این ویژگی کمتر توجه شده است و برای اکثر کارشناسان و افراد نا شناخته می باشد و متاسفانه در بیشتر مواقع به عنوان یک اصل در مهندسی شبکه در نظر گرفته نمی شود.

برای بهره مندی از امکانات و مزایای این تکنولوژی، متخصصان شبکه و فناوری اطلاعات باید از تمامی مفاهیم آن آگاهی داشته باشند.

در این کارگاه به چگونه اینکه چطور در شرایطی که فشار بار بسیار زیادی سرور را تهدید می کند جلوی از کار افتادن سرور را بگیریم تا سرور بتواند به سرویس دهی ادامه دهد پرداخته خواهد شد. و یا چطور می توان چندین سرور را که یک سرویس را ارایه می دهند به یک سرور واحد از دید کاربر تبدیل کرد ؟

شرکت های بزرگی همچون گوگل، یاهو، مایکروسافت و خیلی از شرکتهای دیگر از کلاسترینگ برای ثبات و دوام سرورهای خودشون و سرویس دهی به کاربران استفاده می کنند.

ما در این کارگاه قصد داریم شما را با مفاهیم و کارایی این فناوری آشنا کنیم.

اهداف این کارگاه آموزشی:

پیاده سازی و راه اندازی فناوری  Clustering & NLB

بررسی تنظیمات Clustering & NLB

آشنایی با مفاهیم Load balancing  و Fault tolerance

معرفی Network Load Balancing

بررسی قابلیت های NLB