آشنایی با ابزار Easy Transfer
18 خرداد 1393 آموزش های کاربردی بدون دیدگاه

آشنایی با ابزار Easy Transfer

داده های کاربری شامل مواردی مانند سایت های اینترنت مورد علاقه،تنظیمات برنامه ها مانند اشتراک های ایمیل،پس زمینه های دسکتاپ،فایل ها و پوشه ها می باشد. به جز وقتی که از پروفایل های رومینگ در سازمان خود استفاده می کنید. کامپیوتری که یک شخص از آن استفاده می کند به احتمال زیاد دارای داده های مهمی خواهد بود. انتقال یک کاربر از ویندوز XP یا ویستا به ویندوز 7 با موفقیت نیازمند اطمینان از این است که این داده های مهم با موفقیت از کامپیوتر قدیمی به کامپیوتر جدید منتقل شوند.

 یک پروفایل کاربری رومینگ پروفایلی است که وی یک سرور قابل دسترسی توسط همه کامپیوترهای ویندوز 7 روی شبکه قرار دارد. ناظران پروفایل های کاربری رومینگ را زمانی استفاده می کنند که کاربران از یک کامپیوتر خاص استفاده نمی کنند. بلکه از هر کامپیوتری درون سازمان استفاده می نمایند. پروفایل های کاربری رومینگ اجازه پشتیبان گیری مرکزی از داده های کاربری را نیز می دهند.

ابزار Easy Transfer

ابزار Easy Transfer ابزاری است که همراه ویندوز7 قرار داده شده و می توانید از آن برای انتقال داده های پروفایل کاربری از کامپیوترهای ویندوز XP، ویندوز ویستا یا ویندوز 7 به کامپیوترهای جدید دارای ویندوز 7 استفاده کنید. ابزار Easy Transfer را می توان برای انتقال اشتراک های کاربری، اسناد، موسیقی، تصاویر، ایمیل، بوک مارک ها، تاییدیه ها، و دیگر داده ها مورد استفاد قرار داد.

 در ابزار Easy Transfer می توانید از سه روش متفاوت برای انتقال داده ها استفاده کنید. روش مناسب به وضعیت انتقال بستگی دارد.برای انتقال داده های پروفایل با استفاده از Windows Easy Transfer ، می توانید یکی از موارد زیر را انجام دهید:

کابل :

این یک کابل مخصوص به کانکتورهای USB است که می توانید از فروشگاه های سخت افزار تهیه کنید. یک انتهای این کابل را به کامپیوتر منبع وصل کرده و سر دیگر آنرا به کامپیوتر مقصد وصل می کنید.هر دو کامپیوتر باید در زمان انتقال روشن باشند و Windows Easy Transfer نیز باید روی هر دو کامپیوتر به صورت همزمان اجرا شده باشد. اکنون می توانید یک مهاجرت پهلو به پهلو را انجام دهید.

شبکه:

برای استفاده از روش انتقال شبکه باید دو کامپیوتر شما به یک شبکه محلی یکسان وصل باشند. هر دو کامپیوتر باید در زمان انتقال روشن باشند و Windows Easy Transfer نیز باید روی هر دو کامپیوتر در یک زمان در حال اجرا باشد.در این حالت تنها می توانید یک مهاجرت پهلو به پهلو را انجام دهید. وقتی یک انتقال را با شبکه انجام می دهید باید یک کلمه عبور روی کامپیوتر منبع وارد کرده و سپس از آن روی کامپیوتر مقصد نیز استفاده نمایید.

هارد دیسک اکسترنال یا درایو فلش USB:

می توانید یک هارد دیسک اکسترنال یا درایو فلش USB را به کامپیوتر وصل کنید. البته می توانید از یک هارد دیسک اینترنال (داخلی) یا یک قسمت به اشتراک گذاشته شده شبکه نیز استفاده کنید.در این حالت توانید یک مهاجرت پهلو به پهلو را به همراه یک مهاجرت حذف و بارگذاری انجام دهید. داده ها را نیز با یک کلمه عبور که در کامپیوتر منبع مشخص می کنید، محافظت می نمایید. در زمان وارد کردن داده ها در کامپیوتر مقصد، این کلمه عبور را باید وارد کنید.

 

برای مشاهده آموزش ابزار Easy Transfer می توانید فایل pdf و فایل ویدیویی آن را دانلود فرمایید

 دانلودفایل pdf ابزار Easy Transfer

لینک دانلود فیلم مالتی مدیای آموزشی Easy Transfer

                                                آشنایی با ابزار Easy Transfer               آشنایی با ابزار Easy Transfer        آشنایی با ابزار Easy Transfer       آشنایی با ابزار Easy Transfer