آداپتور فیبر نوری
27 مهر 1395 تجهیزات تخصصی شبکه بدون دیدگاه

آداپتورهای فیبرنوری :

تجهیزات کوچکی می باشند که اغلب برای اتصال کابل های فیبر نوری به هم استفاده می شوند که به آنها کوپلر فیبر نوری نیز گفته می شود.

آداپتور سینگل مود:SC

آداپتور SC با یک بدنه مستطیل شکل پوشش داده شده است و پیکربندی و اندازه پین کوپلینگ آن به اندازه آداپتور  FC می باشد. از لحاظ ساختاری، آداپتور  SC به دو دسته simplex و duplex تقسیم می شود. مواد به کار رفته در این نوع آداپتور، معمولاً فلز و پلاستیک می باشد. آداپتور  SC، تنظیم با دقت بالا را ممکن می سازد و جایگذاری ، اتلاف بازگشت و انعکاس بازگشت بسیار کمی دارد.

آداپتور فیبر نوریآداپتور مالتی مود فیبر نوری :LC 

آداپتور LC دارای مکانیزم جک و قفل ماژولار است تا به راحتی استفاده شود. با وجود پین و غلاف کوچکتر، آداپتور  LC تا حد زیادی تراکم و ظرفیت کانکتورهای فیبر نوری را افزایش می دهد. آداپتور فیبر نوری LC از سه نوع Simplex، Duplex و Quad تشکیل شده است.

آداپتور فیبر نوری
آداپتور مالتی مود LC به LCفیبرنوری دی-لینک  

آداپتور فیبر نوری

آداپتور سینگل مود سیمپلکس کانکتور LC به LC فیبرنوری

fibre adapter 04
آداپتور پنل فیبر نوری:

آداپتور پنل فیبر نوری 6 پورت کانکتور LC

 آداپتور فیبر نوری 05

آداپتور پنل فیبر نوری 3 پورت کانکتور SC

fibre adapter 06

آداپتور :FC

آداپتور  FC برای تقویت ساختار بیرونی از یک غلاف فلزی استفاده می کند و می تواند توسط یک پیچ تنظیم دوطرفه بسته شود. همچنین پین سرامیکی در قسمت انتهایی آن به کار رفته است. بنابراین، آداپتور  FCقادر به حفظ عملکرد نوری و مکانیکی پایدار برای مدت زمان طولانی باشد. می توان آن را به انواع مربعی، بیضوی شکل و دایره ای شکل با نسخه سینگل مود و مالتی مود تقسیم کرد. آداپتور FC  به آسانی قابل استفاده می باشد و حساس به گرد و غبار است، و امروزه با استفاده از لبه کروی بدون تغییر ساختار خارجی، عملکرد آن افزایش یافته است.

fibre adapter 07

آداپتور :ST

آداپتور  ST دارای قفل با ساختار ضربه محکم و ناگهانی برای اطمینان از دقت هنگام اتصال کابل با آن می باشد. قابلیت تکرار و دوام آداپتور  ST با کلید فلزی بهبود یافته است. با یک پوشش سرامیکی یا مسی دقیق، آداپتور  ST همچنین می تواند یک عملکرد نوری و مکانیکی بسیار خوب برای مدت طولانی داشته باشد. به دودسته simplex و duplex تقسیم می شود و دارای بدنه فلزی و پلاستیکی می باشد.

fibre adapter 08

آداپتور :DIN

fibre adapter 09

آداپتور سیمپلکس و داپلکس:

fibre adapter 10

سایر بخشهای مربوط به تجهیزات شبکه