نصب و پیکربندی windows media service
15 مرداد 1392 کارگاهای تخصصی شبکه و وب یک دیدگاه
آموزش رایگان تصویری شبکه – کارگاه مدیا سرویس

راه اندازی و پیکربندی Media Streaming

نصب و پیکربندی windows media service

راه اندازی و پیکربندی Media Streaming : یکی از امکاناتی که IIS7 در اختیار میزبانان قرار می دهد، سرویس Media Streaming است. آیا می دانید با استفاده از این سرویس می توان امکانی برای ارگان ها و سازمان ها فراهم نمود تا بتوانند جلسات مربوط به همایش ها و سمینارهای خود را برای کاربران اینترنتی و شبکه داخلی به نمایش گذارند بدون اینکه نیاز باشد کاربران فایل ها را دانلود کنند؟در این کارگاه با این سرویس به طور کامل آشنا خواهید شد.به طور خلاصه به نصب و پیکربندی سرویس WMS می پردازیم و شما می توانید در بخش آموزش دوره های تخصصی 643-70  که به طور کامل و مشروح به آن پرداخته شده است سر بزنید.

مباحث مورد بررسی در کارگاه windows media service  :

 1.       آشنایی با مدیا سرویس

 2.       نصب کامپوننت مدیا سرویس

 3.       نصب رول مدیا سرویس

 4.       نصب موارد جانبی مربوط به مدیا سرویس

 5.       پیکربندی مدیا سرویس

 در انتها فایل ویدئویی آموزش کارگاه قرار گرفته شده است.

شما می توانید محتویات آموزش مدیا سرویس را در قالب یک فایل pdf  دانلود کرده و مطالعه بفرمایید و سپس فایل های تصویری کارگاه  مباحث را مشاهده بفرمایید .

دانلود فایل  pdf آموزش مدیا سرویس


کارگاه آموزش فارسی مدیا سرویس (media streaming)

 درس اول : مباحث تئوری ، آشنایی با مفهوم مدیا سرویس و نصب مدیا سرویس

  • آشنایی با مدیا سرویس (media streaming)
  • نصب کامپوننت Windows6.0-KB934518
  • نصب رول Windows Media Services
  • نصب feature  مورد نیاز برای WMS

خلاصه این درس :

 Widows Media Services یا WMS  ، مجموعه سرویس های یک سرور با پلتفرم ویندوزی است که قابلیت پخش فایل های صوتی و تصویری را به صورت بلادرنگ و زنده برای کلاینت ها در شبکه اعم از اینترنت و اینترانت فراهم می کند. WMS علاوه بر پخش بلادرنگ رسانه (استریمینگ) قادر به Cache کردن مدیای در حال پخش است. WMS از دو پروتکل RTSP و HTTP برای پخش مدیا استفاده می کند. 17 نقش اصلی و یا  های سرور 2008 را حتما می شناسید . اما اگر به لیستrole دقت کنید اثری از windows media service  نمی بینید ، زیرا به صورت پیش فرض در سرور قرار ندارد و می بایستی  update کنیم تا به لیست  نیز اضافه شود. در این درس علاوه بر معرفی مدیا سرویس به نصب کامپوننت لازم برای راه اندازی این سرویس می پردازیم و در ادامه نصب رول مدیا سرویس را در خدمت شما عزیزان خواهیم بود.

لینک دانلود فیلم مالتی مدیای آموزشی مدیا سرویس قسمت اول

 درس دوم: مباحث پیکربندی مدیا سرویس (media streaming )

  • پیکربندی media streaming  برای پخش media
  • ایجاد Play list برای پخش بیش از یک مدیا

خلاصه این درس :

در این درس به پیکربندی مدیا سرویس خواهیم پرداخت و شما می توانید فایل های ویدئویی خود را به دو صورت در اختیار کاربران قرار دهید ، در روش اول کاربران این اختیار را خواهند داشت تا خود ویدئو ها را مدیریت کنند و بخش های مد نظر خود را مشاهده کنند ، اما در روش دوم کاربران تنها می توانند مشاهده گر باشند و نمی توانند مدیریتی بر روی فایل ویدئویی خود داشته باشند. در ادامه روش ساخت play list را هم خدمت شما دوستان گرامی آموزش می دهیم.

لینک دانلود فیلم مالتی مدیای آموزشی مدیا سرویس قسمت دوم

 برای بخش مهم آموزشی بر روی همین لینک کلیک کنید

هیواشبکه

ما در مجموعه هیواشبکه شامل :
شرکت فنی و مهندسی هیوانوآوران داده گستر : مجری طراحی ، پیاده سازی ، پشتیبانی پروژه های شبکه و امنیت در استان گیلان – رشت و شهرها و استانهای همجوار
آموزشگاه تخصصی هیواشبکه : برگزار کننده دوره های تخصصی شبکه و امنیت ، پیکربندی سرور HP ، مجازی سازی ، MCSA 2016 ، نتورک و … به صورت حضوری با مجوز از سازمان فنی و حرفه ای و آموزش کارکنان دولت در رشت ، استان گیلان و به صورت مجازی در سراسر کشور
در خدمت شما عزیزان هستیم.