کارگاه شبکه های کامپیوتری + network
11 اردیبهشت 1398 کارگاهای تخصصی شبکه و وب بدون دیدگاه

کارگاه عمومی شبکه های کامپیوتری (+Network)

کارگاه شبکه های کامپیوتری + network : افراد زیادی هستند که در حال آموزش دوره ها ی شبکه و یا در واحد های عملیاتی پروژه های شبکه مشغول به فعالیت هستند، همانطور که می دانیم پیش نیاز ورود به دنیای شبکه گذراندن NETWORK +  است ، که در دوران تحصیل دانشگاهی و در کتابهای متعدد و … به کرات به  این مفاهیم پرداخته شده است ، با توجه به زیاد بودن حجم مطالب امکان سردرگمی و گم بودن برخی از اهداف مهم در این مباحث دیده می شود . نیاز به جمع بندی و ساختار دهی به مفاهیم اولیه و پایه و ضروری بودن دانش شبکه کارگاه شبکه را ضرورت بخشید.

کارگاه شبکه های کامپیوتری + network به مدت 12 ساعت ، به منظور جمع بندی دانش شبکه و ساختار دهی برنامه ریزی شده است که بعد از اتمام کارگاه ، دانشجو می تواند در دادن طرح اولیه ، راه اندازی و مدیریت و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری با اندازه کوچک (workgroup) موفق باشد.

مباحث مورد بررسی در کارگاه:

 1. مفهوم شبکه (تعریف ، دسته بندی و …)
 2. بررسی شبکه به لحاظ ساختار فیزیکی
 3. بررسی شبکه به لحاظ ساختار منطقی
 4. طراحی شبکه
 5. رفع خطاهای شبکه و پشتیبانی
 6. اجرای یک شبکه واقعی از صفر تا 100
 7. طراحی پلن شبکه با استفاده از VISIO
 8. طراحی پلن رک و رکهای اتاق سرور
 9. مباحث Sharing
 10.  و …

در این کارگاه از تعاریف زیاد خودداری کرده ایم ، کتاب CompTIA  مرجعی کامل برای مفاهیم پایه شبکه است که مطالعه آن را به شما توصیه می کنیم.

به عنوان یکی از آموزش های بسیار کاربردی قصد داریم مفاهیم پایه شبکه را در قالب یک کارگاه تصویری به شما دوستان ارائه کنیم .

شما میتوانید این کارگاه را به صورت مجازی با کلیک بر روی لینک زیر دریافت کنید

کارگاه عملی راه اندازی شبکه از صفر تا 100


 کارگاه آموزشی +Network به زبان فارسی

درس اول: مباحث تئوری مفاهیم اولیه شبکه های کامپیوتری

 1. تعریف شبکه های کامپیوتری
 2. دلایل استفاده از شبکه های کامپیوتری
 3. دسته بندی های مختلف شبکه های کامپیوتری
خلاصه این درس :

 در این درس با تعریف شبکه های کامپیوتری  آشنا می شوید :یک شبکه کامپیوتریکه اغلب به طور خلاصه به آن شبکه گفته می‌شود، گروهی از کامپیوترهایی می‌باشد که توسط کانال‌های ارتباطی به هم متصل شده‌اند. شبکه رایانه‌ای باعث تسهیل ارتباطات میان کاربران شده و اجازه می‌دهد کاربران منابع خود را به اشتراک بگذارند. در ادامه دلایل استفاده از شبکه های کامپیوتری را یاد می گیرید که استفاده مشترک از منابع و کاهش هزینه ها دو مورد از دلایل استفاده از شبکه های کامپیوتری است.  و در نهایت با انوع دسته بندی های شبکه های کامپیوتری آشنا خواهید شد. دسته بندی شبکه از لحاظ نوع وظایف ، دسته بندی شبکه از لحاظ وسعت جغرافیایی ، دسته بندی شبکه بر اساس توپولوژی و دسته بندی بر اساس لایه شبکه.

 


درس دوم: مباحث زیرساخت (فیزیکی) طراحی شبکه های کامپیوتری

 1. معرفی توپولوژی های شبکه
 2. معرفی ساختار مدیای ارتباطی شبکه های کامپیوتری
 3. سخت افزار های شبکه های کامپیوتری
خلاصه این درس :

کارگاه شبکه های کامپیوتری + network :  در این درس به بررسی دقیقتر توپولوژی های شبکه می پردازیم و و مزایا و معایب هر یک از توپولوژی های شبکه را بیان می کنیم. توپولوژی های شبکه مانند  توپولوژی BUS ، توپولوژی Ring ، توپولوژی Star ، توپولوژی Mesh و توپولوژی Wirelessسپس مبحث مربوط به ساخت انواع کابل های شبکه ، استانداردهای ساخت کابل شبکه ، ساخت کابل Stright ، ساخت کابل Cross و مباحث مربوط به سرعت کابل های شبکه می پردازیم. و در بخش پایانی به آموزش انواع سخت افزار  شبکه  می پردازیم. سخت افزار شبکه مانند کارت شبکه NIC ، روتر  Router ، هاب HUB ، سوئیچ Switch  و Access Point .

 

 


درس سوم: مباحث منطقی شبکه های کامپیوتری

 1. مدل های شبکه (OSI و TCP/IP)
 2. آدرس شبکه و آدرس دهی
 3. تنظیمات نهایی راه اندازی شبکه های کامپیوتری
 4. مباحث Sharing
 5. جمع بندی مباحث

 خلاصه این درس :

کارگاه شبکه های کامپیوتری + network : در این درس به مباحث Logical شبکه می پردازیم. مدل های شبکه مانند مدل OSI و مدل TCP/IP را مطرح می کنیم و ساختار هر یک از لایه های شبکه را بررسی می کنیم. با پروتکل های مهم هر یک از لایه های شبکه آشنا می شویم و در بخش پایانی مبحث آموزش IP را خواهیم داشت. مبحث کامل کلاس های IP ، IP های خاص ، مبحث Private IP و Public IP همگی در این درس مطرح خواهد شد.

نکته مهم :

شما میتوانید ویدئوهای به روز شده کارگاه تخصصی شبکه و امنیت را از سایت فروشگاهی هیواشبکه با هزینه ای بسیار پایین دریافت کنید . برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

کارگاه عملی راه اندازی شبکه از صفر تا 100

آموزش تصویری آموزش IPV4 به صورت کامل – ویدئویی

کتاب الکترونیکی آموزش شبکه برای مبتدیان

کتاب الکترونیکی مستند سازی شبکه

35 فایل آموزش کاربردی ، ترفندهای شبکه

28 فایل آموزشی شبکه با دستورات خط فرمان

 

شما می توانید محتویات آموزش شبکه های کامپیوتری را در قالب یک فایل PDF دانلود کرده و مطالعه کنید و سپس فایل های تصویری کارگاه +Network را مشاهده بفرمایید .

لیست سایر کارگاههای آموزشی در آموزشگاه تخصصی هیواشبکه به صورت حضوری و مجازی