14 مرداد 1392 سایر دوره های شبکه بدون دیدگاه

سایر دوره های شبکه

معرفی سایر دوره های شبکه:

معرفی دوره Microsoft Forefront TMG:

دوره اموزشی TMG هیوا

 مایکروسافت درباره این دوره می گوید TMG  شما را قادر می سازد تـا از اینترنت به صورت امن و مطمئن و بدون نگرانی از تهدیدات نرم افزارهای جاسوسی و یا تهدیدات دیگر استفاده کنید. درگذشته این وظیفه را TMG عهده دار بود که از سال 2010 به بعد  TMG بشکلی کاملتر این کار را انجام می دهد. افرادی که این دوره را طی کنند می توانند بر روی لبـه شبـکه خود تنظیمات امنیتـی را طراحی و پیاده سازی نمایند.

ایمن سازی روابط اینترنتی، مدیریت وکنترل پهنای باند وافزایش سرعت دسترسی کاربران به اینترنت از خواسته های همه ی سازمان ها و شرکت ها می باشد. نرم افزار TMG محصول شرکت مایکروسافت با توجه به قابلیت های فوق العاده ی خود می تواند تمامی این امکانات را در اختیار شما قرار دهد.                                                                   

اقدامات بعد از نصب TMG

بعد از نصب TMG ، می توانید مشخص کند که
چه کسی،چه محتویاتی را با چه پروتکلی از چه مبداٌیی به چه مقصدی در چه زمانی دریافت کند یا خیر
در حقیقت می توانید بصورت کاملاً دقیق دسترسی به صفحات مختلف موجود در اینترنت وهمچنین نرم افزارهای مختلف اینترنتی را برای تعدادی از کاربران محدود کرده، در حالی که همان صفحات و نرم افزارها برای کاربران دیگر باز می شود.مثل:
فیلتر کردن محتویات
فیلتر کردن سایت ها
فیلتر کردن نرم افزارها
گزارش سایت بازدید شده                                       

معرفی دوره VOIP:

دوره اموزشی voip هیوا

انتقال صدا از طریق اینترنت یا فناوری VoIP نه تنها امروزه به یک ابزار ضروری برای بسیاری از بازارهای تجاری دنیا بدل گردیده بلکه باعث رشد و شکوفایی آنها نیز شده است .

 VoIP نسخه جدیدی از شبکه های تلفن سنتی یا PSTN ها می باشد که مکالمه های صوت را در بسته هایی تحت یک شبکه داده با استفاده از پروتکل اینترنت IP انتقال می دهد . یکی از دلایل اصلی توسعه VoIP کاهش هزینه های مکالمات تلفنی است . مکالمه های صوت سنتی بر روی PSTN با استفاده از سوییچینگ مداری ایجاد می شوند . در این روش یک مدار یا کانال اختصاصی بین دو طرف قبل از اینکه با همدیگر صحبت کنند برقرار می شود . مزیت این روش کیفیت مناسب صوت به دلیل استفاده از یک خط اختصاصی و مشخص است اما این روش بدلیل نیاز به ظرفیت بالای شبکه ، گران می باشد . توسعه VoIP تغییرات زیادی در ارتباطات تلفنی بوجود آورده است .

در این روش برای برقراری مکالمه، سیگنالهای صوت آنالوگ با استفاده از یک مبدل آنالوگ به دیجیتال، دیجیتالی می شوند. سیگنالهای صوتی دیجیتال شده در مقابل نویز ایمن تر هستند. و راحت تر می توانند کنترل شوند و به شکل دیگری تبدیل شوند. سپس داده های دیجیتال به بسته هایی تقسیم شده و ارسال می شوند. مکانیزم های پشتیباتی بلادرنگ و تحویل به موقع باید بر روی بسته ها اعمال شود . همچنین پروتکل های سیگنالینگ برای ایجاد لینک های ارتباطی بین تلفن ها مورد نیاز است . در نهایت بسته ها دریافت می شوند و داده های دیجیتالی بازسازی می شوند . داده های دیجیتال ابتدا از حالت فشرده خارج شده سپس توسط یک مبدل دیجیتال به آنالوگ به سیگنال صوتی تبدیل می شوند .

نکات مهم در خصوص VOIP

حجم فزاینده ترافیک داده باعث شده است که برای ارسال آن شبکه بسیار توانمندی طراحی شود. این در حالی است که رشد ترافیک صوتی یکنواخت است و هزینه ی آن ، خصوصا در ارتباطات راه دور بسیار زیاد است.

به دلیل آنکه پهنای باند اضافی ارسال صوت از طریق شبکه داده بسیار کم است. متصدیان شبکه و کاربران آن ، امروزه علاقمند بکارگیری تلفن های اینترنتی می باشند.

 ارزان بودن ، بکارگیری ساده ی شبکه داده برای ارسال صوت ، استفاده ی بهینه از پهنای باند ، توانایی ارسال با نرخ بیت های مختلف ، امکان انتخاب کیفیت مکالمه و در نتیجه تعیین میزان هزینه از طرف کاربر و اضافه نمودن سرویس های جدید از مزایای این تکنولوژی می باشند.

فن آوری VoIP دارای مزایای متعددی است ازجمله:
مزیت 1

مهمترین مزیت فن آوری VoIP  مقرون به صرفه بودن آن است. تاکنون سیستم های VoIP مختلفی طراحی شده است . برخی‌ از این سیستم ها صرفا” به شما اجازه خواهند داد که با افرادی ارتباط برقرار نمائید که آنان نیز از سرویس VoIP استفاده می نمایند و در برخی دیگر ،‌ امکان ارتباط با هر کاربری که دارای یک دستگاه تلفن می باشد ، وجود خواهد داشت. معمولا” تماس کامپیوتر با کامپیوتر VoIP  رایگان است ( صرفنظر از هزینه اولیه نرم افزار و یک آبونمان ثابت ) . تماس PC به تلفن معمولا” گرانتر و یا بیشتر از تماس PC به PC است ولی  همچنان کمتر از نصف هزینه تماس تلفن با تلفن است .

مزیت2

برخی سرویس های VoIP مبتنی بر کامپیوتر هستند . به عنوان نمونه شما از طریق میکروفن متصل شده به کامپیوتر صحبت خواهید کرد . در محیط های VoIP مبتنی بر کامپیوتر ، امکان استفاده از تمامی ظرفیت عملیاتی و پردازشی کامپیوتر وجود خواهد داشت . به عنوان نمونه ، ارسال تصاویر همزمان با صوت ، به اشتراک گذاشتن  داده و برنامه های‌ مورد نظر با فردی که در حال گفتگو با وی هستید ، دور از دسترس نخواهد بود ( تحقق مشارکت و همکاری در انجام یک پروژه ) . اکثر سیستم های VoIP مبتنی بر کامپیوتر ، امکان برقراری تماس چندین کاربر با یکدیگر را به صورت یک کنفرانس فراهم می نماید.

Microsoft Exchange Server 2010:

دوره اموزشی exchange هیوا

Exchange Server  یکی از سری محصولات محبوب و معروف از سرورهای مایکروسافت است که در شبکه های بزرگ استفاده میشود. و همونجور که از اسمش پیداست قسمت سرور قضیه است و طبیعتا برای اتصال و استفاده از آن باید از یک قسمت دیگر به عنوان کلاینت استفاده کرد. کاربرد اصلی این محصول در اصل به عنوان یک ایمیل سرور یا همون پست الکترونیک هست ، سرویس پست الکترونیک یا سرویس دهنده ایمیل در واقع یک نرم افزار کاربردی هست که ایمیل ها را از سرویس گیرنده های ایمیل ( Client) و یا سرورهای پست الکترونیک (Mail Server) دیگر دریافت کرده و بعد آنها را به دست گیرندگان می رساند. این سرور پست الکترونیک معمولا شامل فضای ذخیره سازی پیام ها ، مجموعه ای از قوانین قابل تعریف ، لیستی از کاربران و مجموعه ای از ماژول های ارتباطی می باشد.

موارد کاربرد


به عنوان مثال وقتی شما به وب سایت یاهو وارد میشوید و ایمیل رو وارد می کنید در حقیقت به ایمیل سرور یاهو متصل شدید. شما میتونید ایمیل ارسال و دریافت کنید و فایل آپلود کنید و یک فضای اختصاصی برای خودتان ایجاد کنید ، شما میتوانید بگویید از چه کسایی ایمیل بگیرم و یا نگیرم و این یک نوع از همین قوانینی هست که گفتم ، حالا تصور کنید که یک ایمیل سرور برای سازمان خودتون دارین که این سرور تمامی اینکارها رو انجام میده با این تفاوت که همش بصورت داخلی فقط برای سازمان شما انجام میشه و دیگه نیاز نیست ایمل های سازمانی یا شخصی شما توی سایت یاهو یا امثال ان باشه و طبیعتا محرمانگی براتون ایجاد میکنه . مایکروسافت در حال حاضر نسخه 2010 این محصول رو ارائه کرده ولی در حدود 15 سالی میشه که در زمینه Mail Server فعالیت میکنه .

مطالعه بیشتر دوره های تخصصی در آموزشگاه هیواشبکه

برای خرید محصولات تخصصی شبکه هم میتوانید بر روی همین لینک کلیک کنید

هیواشبکه

ما در مجموعه هیواشبکه شامل :
شرکت فنی و مهندسی هیوانوآوران داده گستر : مجری طراحی ، پیاده سازی ، پشتیبانی پروژه های شبکه و امنیت در استان گیلان – رشت و شهرها و استانهای همجوار
آموزشگاه تخصصی هیواشبکه : برگزار کننده دوره های تخصصی شبکه و امنیت ، پیکربندی سرور HP ، مجازی سازی ، MCSA 2016 ، نتورک و سایر دوره های شبکه به صورت حضوری با مجوز از سازمان فنی و حرفه ای و آموزش کارکنان دولت در رشت ، استان گیلان و به صورت مجازی در سراسر کشور
در خدمت شما عزیزان هستیم.