آموزش CCproxy گروه آموزشی هیوا
9 اردیبهشت 1393 دانلود نرم افزارهای شبکه 3 دیدگاه ها

 آموزش نرم افزار CCproxy

با آموزش نرم افزار CCproxy  یک نرم افزار پرکاربرد جهت به اشتراک گذاری اینترنت و پهنای باند در خدمت شما عزیزان هستیم.این نرم افزار برخلاف سادگی، بسیار قوی و پرکاربرد است.

نرم افزار CCproxy  یک سرور proxy  برای windows می باشد.این نرم افزار قابلیت پشتیبانی از اتصالات broadband، DS،ِDial up، فیبر نوری، ماهواره، ISDN و DDN را داشته و به شما کمک می کند تا اینترنت و پهنای باند شبکه را به اشتراک بگذارید.این نرم افزار همچنین میتواند به عنوان سرورهای پروکسی HTTP، Mail، FTP، socks، telnetوHTTPS ایفای نقش کند.همچنین دارای قابلیت هایی نظیر کنترل دسترسی به اینترنت، مدیریت کاربر،Web filtering و کنترل زمانی است.ccproxy هم اکنون 50000سرور و1000000کلاینت را در سراسر دنیا پشتیبانی می کند.

در ادامه به چگونگی استفاده از این نرم افزار می پردازیم.

نکته ی قابل ذکر این است که بهتر است این نرم افزار را به صورت license تهیه فرمایید تا به راحتی بتوانید از آن استفاده کنید.

نصب این نرم افزار به صورت زیر انجام می شود:

بر روی Setup نرم افزار کلیک می کنیم و صفحه ی اولیه ی آن نمایش داده می شود و برای ورود به ما خوش آمد می گوید.

آموزش CCproxy گروه آموزشی هیوا

بر روی گزینه ی Next کلیک می کنیم.

آموزش CCproxy گروه آموزشی هیوا

در این قسمت لازم است که محل ذخیره سازی این نرم افزار را مشخص کنیم که ما در اینجا درایو C را انتخاب کرده ایم.

آموزش CCproxy گروه آموزشی هیوا

گزینه ی Create a Quick Launch icon را انتخاب می کنیم تا بر روی desktop ما قرار گیرد.

در این قسمت هم بر روی گزینه ی  Next کلیک می کنیم.

آموزش CCproxy گروه آموزشی هیوا

بر روی گزینه ی Install کلیک کرده تا نرم افزار شروع به نصب کند.

آموزش CCproxy گروه آموزشی هیوا

و در آخر گزینه ی Finish را انتخاب کرده و مراحل نصب به پایان می رسد.

آموزش CCproxy گروه آموزشی هیوا

پس نصب نرم افزار پنجره ی اصلی آن مطابق شکل زیر نمایش داده می شود.

ابتدا به گزینه ی Options  نگاهی می اندازیم.

آموزش CCproxy گروه آموزشی هیوا

در این پنجره سرویسهایproxy و پروتکلهای مختلف به همراه شماره ی پورتشان نشان داده شده اند که میتوان هرکدام را فعال یا غیر فعال کرد. در قسمت Local IP Addrress  باید آدرس IP کامپیوتری که سرویس پروکسی روی آن اجرا می شود را وارد کنیم.بنا براین تیک Auto Detect  را برداشته وIP سرور را وارد می کنیم.

آموزش CCproxy گروه آموزشی هیوا

در قسمت پایین گزینه ی NT سرویس را مشاهده می کنیم.این سرویس این امکان را می دهد تا proxy قبل از logon روی کلاینت ها اجرا شود.حتی اگر نرم افزار  روی سرور اجرا نشود باز هم proxy روی کلاینت ها اعمال می شود. در نهایت روی OK کلیلک می کنیم.

آموزش CCproxy گروه آموزشی هیوا

برای تعریف کاربران مجاز برای دسترسی به اینترنت وتنظیم محدودیت هایشان  روی گزینه یAdvanced کلیک می کنیم.

آموزش CCproxy گروه آموزشی هیوا

پنجره ی زیر نمایش داده می شود.

در قسمت permit category  اگر گزینه permit all انتخاب شود، در این صورت تمامیکاربران متصل به شبکه به اینترنت دسترسی خواهند داشت.اما در صورتی که بخواهیم اینترنت را بین  افرادی  خاص  به اشتراک بگذاریم از گزینه ی Permit only استفاده می کنیم.

آموزش CCproxy گروه آموزشی هیوا

سپس جهت تعریف user در سمت راست  پنجره، روی  گزینه ی new  کلیک می کنیم.

آموزش CCproxy گروه آموزشی هیوا

در قسمت user name نام کاربر را وارد میکنیم.در قسمت Password میتوان یک کلمه ی عبور دلخواه وارد کرد.این کلمه ی عبور به همراه نام کاربری از کلاینت پرسیده میشود. IP Address، IP کامپیوتری که میخواهیم به اینترنت دسترسی داشته باشد را وارد می کنیم.همچنین فیلد مربوط MAC را جهت اطمینان بیشتر وارد می کنیم.اما وارد کردن آن الزامی نیست.در قسمت های maximum Connections، Download Bandwidth  و Upload Bandwith به صورت پیش فرض -1 میباشد.این عدد به این معنی است که هیچ گونه محدودیتی اعمال نشده است.میتوانیم این مقادیر را تغییر دهیم.

آموزش CCproxy گروه آموزشی هیوا

فیلد Maximum Connection مشخص می کند که کاربر در روز چند بار میتواند Connect  شود.فیلد های Download Bandwidth و BandwidthUpload به ترتیب سرعت دانلود و آپلود را مشخص می کنند.

در قسمت پایین تر میتوان سرویس های مختلف مانند Mail و دسترسی به صفحات وب و.. را برای کاربر تعیین کرد که آنها را داشته باشد یا نداشته باشد. در قسمت Web Filter  میتوان دسترسی  کاربر را به بعضی از سایتها محدود کرد. Time Schedule مشخص می کند که در چه بازه ی زمانی کاربر به اینترنت دسترسی داشته باشد.فیلد Auto disable at تعیین  می کند کاربر در چه روز و چه ساعتی به اینترنت دسترسی نداشته باشد.فیلد Bandwidth Quota میزان اینترنت مصرفی کاربر در طول روز را مشخص می کند.برای مثال روزانه MB300مصرف کند. سپس دکمه ی save  و ok را می زنیم.سپس رکورد کاربر در پنجره ی زیر نمایش داده می شود.سپس دکمه ی OK را می زنیم.

آموزش CCproxy گروه آموزشی هیوا

آموزش CCproxy گروه آموزشی هیوا

تا به اینجا، کار ما بر روی سرور تمام شده و به سراغ تنظیمات بر روی client میرویم.لازم به ذکر است که تنظیمات proxy باید بر روی کلیه ی Application هایی که با اینترنت سر و کار دارند اعمال شود.ابتدا باید روی کارت شبکه تغییراتی اعمال کنیم.

به سراغ  تنظیمات کارت شبکه می رویم و ضمن دادن IP در رنج سرور پروکسی، Gateway و DNS  را نیز همان IP کامپیوتری که Proxy روی آن نصب است می دهیم.بدیهی است که IP کاربر  باید در لیست کاربران proxy  باشد تا Proxy روی آن اعمال شود.

آموزش CCproxy گروه آموزشی هیوا

حال برای مثال به سراغ مرورگر FireFox  می رویم.در تنظیمات Network مطابق شکل زیر گزینه ی Manual proxy configuration را انتخاب کرده و در قسمت HTTP Proxy ، IP کامپیوتری که Proxy  روی آن نصب است را وارد می کنیم.همچنین مقدار port باید عدد 808 باشد.

آموزش CCproxy گروه آموزشی هیوا

خوب کار ما در اینجا به پایان رسیده است.امیدوار هستیم که مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.

 دانلود رایگان آموزش نرم افزار CCproxy

دانلود رایگان نرم افزار 7.2 CCproxy