کارگاه WDS گروه اموزشی هیوا
17 مرداد 1392 کارگاه های تخصصی هیوا بدون دیدگاه

  کارگاه آموزشی  WDS

کارگاه WDS گروه اموزشی هیوا

 

 WDSدر واقع نسخه ی بروز شده ی سرویس RIS می باشدRIS یا Remote Installation Services تکنولوژیی برای نصب ویندوز به صورت اتوماتیک می باشد که می توانیم از آن برای ساخت و ایجاد ایمیج نصب یک سیستم عامل و یا تکمیل تنظیمات کامپیوتر از جمله تنظیمات دسکتاپ و Application ها استفاده کنیم.  که در نهایت این ایمیج ها از طریق شبکه برای نصب در اختیار کاربران کامپیوتر ها قرار می گیرند.

امروزه صرفه جویی در وقت و هزینه اهمیت زیادی پیدا کرده است و همه مدیران سازمان ها و شرکت ها به دنبال استفاده بهینه از وقت و نیروی انسانی و همینطور هزینه کمتر هستند.

سازمان یا شرکتی را در نظر بگیرید که به طور مثال 100 یا حتی 1000 کامپیوتر دارد و شما می خواهید بر روی همه آن ها ویندوز نصب کنید و یا سیستم ها را ارتقا دهید. شما فقط یک روز وقت دارید و تنها یک DVD ویندوز در اختیار دارید. همچنین بعضی سیستم ها DVD Rom  ندارند. با توجه به همه این مسایل آیا این کار شدنی نیست؟ با این محدودیت زمانی آیا می توان پشت تک تک کامپیوتر ها نشست و به نصب ویندوز پرداخت؟ فکر می کنید چند روز و یا چند هفته یا حتی ماه باید وقت صرف کرد؟ یا چه تعداد DVD ویندوز و نیروی انسانی استفاده کرد؟

در کارگاه WDS روشی را خواهید آموخت که به راحتی می توانید در کمتر از چند ساعت از پس این مسئولیت برآیید. در این کارگاه به شما آموزش خواهیم داد که با یکی از Role های موجود در سرور، بتوانید به طور همزمان و حتی با داشتن محدودیت های سخت افزاری نظیر نداشتن DVD ROM ، DVD Windows ، پورت USB و … ویندوز را بر روی تعداد زیادی سیستم از طریق شبکه نصب نمایید.

 اهداف این کارگاه آموزشی:

 نصب و راه اندازی ، پیکربندی WDS

 معرفی مزایا و اجزای تشکیل دهنده WDS

 نصب ویندوز بر Client ها  از طریق WDS