کارگاه WDS گروه اموزشی هیوا
17 مرداد 1396 کارگاهای تخصصی شبکه و وب بدون دیدگاه

راه اندازی و پیکربندی WDS

راه اندازی و پیکربندی WDS – در  واقع نسخه ی بروز شده ی سرویس RIS می باشدRIS یا Remote Installation Services تکنولوژیی برای نصب ویندوز به صورت اتوماتیک می باشد که می توانیم از آن برای ساخت و ایجاد ایمیج نصب یک سیستم عامل و یا تکمیل تنظیمات کامپیوتر از جمله تنظیمات دسکتاپ و Application ها استفاده کنیم. که در نهایت این ایمیج ها از طریق شبکه برای نصب در اختیار کاربران کامپیوتر ها قرار می گیرند.

امروزه صرفه جویی در وقت و هزینه اهمیت زیادی پیدا کرده است. و همه مدیران سازمان ها و شرکت ها به دنبال استفاده بهینه از وقت و نیروی انسانی و همینطور هزینه کمتر هستند.

کارگاه WDS گروه اموزشی هیوا

موارد کاربرد سرویس WDS

سازمان یا شرکتی را در نظر بگیرید که به طور مثال 100 یا حتی 1000 کامپیوتر دارد. و شما می خواهید بر روی همه آن ها ویندوز نصب کنید و یا سیستم ها را ارتقا دهید. شما فقط یک روز وقت دارید و تنها یک DVD ویندوز در اختیار دارید. همچنین بعضی سیستم ها DVD Rom  ندارند. با توجه به همه این مسایل آیا این کار شدنی نیست؟ با این محدودیت زمانی آیا می توان پشت تک تک کامپیوتر ها نشست و به نصب ویندوز پرداخت؟ فکر می کنید چند روز و یا چند هفته یا حتی ماه باید وقت صرف کرد؟ یا چه تعداد DVD ویندوز و نیروی انسانی استفاده کرد؟

در کارگاه WDS روشی را خواهید آموخت که به راحتی می توانید در کمتر از چند ساعت از پس این مسئولیت برآیید. در این کارگاه به شما آموزش خواهیم داد که با یکی از Role های موجود در سرور، بتوانید به طور همزمان و حتی با داشتن محدودیت های سخت افزاری نظیر نداشتن DVD ROM ، DVD Windows ، پورت USB و … ویندوز را بر روی تعداد زیادی سیستم از طریق شبکه نصب نمایید.

 اهداف این کارگاه آموزشی:

  •  نصب و راه اندازی ، پیکربندی WDS
  •  معرفی مزایا و اجزای تشکیل دهنده WDS
  •  نصب ویندوز بر Client ها  از طریق WDS

 

 برای بخش مهم آموزشی بر روی همین لینک کلیک کنید

هیواشبکه

ما در مجموعه هیواشبکه شامل :
شرکت فنی و مهندسی هیوانوآوران داده گستر:
مجری طراحی، پیاده سازی، پشتیبانی پروژه های شبکه و امنیت در استان گیلان – رشت و شهرها و استانهای همجوار

آموزشگاه تخصصی هیواشبکه :
برگزار کننده دوره های تخصصی شبکه و امنیت ، پیکربندی سرور HP ، مجازی سازی ، MCSA 2016 ، نتورک و … به صورت حضوری با مجوز از سازمان فنی و حرفه ای و آموزش کارکنان دولت در رشت، استان گیلان و به صورت مجازی در سراسر کشور
در خدمت شما عزیزان هستیم.